شرکت مانا بتن سخت اسپادنا
الیاف هرکو پلاست فایبر

الیاف هرکو پلاست فایبر (Herko Plast Fiber)

تک رشته با مقاومت بالا مناسب برای جلوگیری از ترک های بتن سخت، سقف های عرشه فولادی و موارد شاتکریت می باشد.

این محصول به طور خاص برای استفاده در بتن و برای جلوگیری از انواع ترک های بتن طراحی شده است. در واقع جایگزین مناسبی برای میلگردهای حرارتی در انواع کفسازی های صنعتی و سقف های عرشه فولادی می باشد. الیاف مذکور در صورت دسته ای یا به هم تابیده شده مقاومتی حدود ۴۰۰ تا ۶۵۰ مگا پاسکال خواهند داشت.

  • کاربردها

الیاف هرکوپلاست فایبر با طرح اختلاط خوب به صورت همگن در تمامی جهات بتن (سه بعد) در تمامی ابعاد نسبت به استفاده از میلگرد که تنها در یک بعد بتن را مسلح می کند، شبکه گسترده ای از الیاف را ایجاد می کند.

  • روش مصرف

الیاف هرکوپلاست فایبر را می توان قبل از آغاز بتن ریزی در محل بچینگ به بتن اضافه کرد. همچنین می توان در محل بتن ریزی پروژه درون دستگاه تراکت میکسر به مدت ۵ دقیقه با دور تند و ۸ دقیقه با دور متوسط کاملا میکس و آماده مصرف کرد. لازم به ذکر است اختلاط اضافی نتیجه منفی برای بتن خواهد داشت.

  • مزایا
  1. صرفه جویی اقتصادی نسبت به استفاده از میلگرد حرارتی
  2. بالاترین یکپارچگی در طول مخلوط
  3. افزایش مقاومت خمشی و کششی بتن
  4. سبک سازی سازه بتنی
  5. مقاومت در برابر زلزله با استفاده از الیاف در سه بعد بتن
  6. جلوگیری از ترک ها

شرکت پویا بتن سخت اسپادانا در سال ۱۳۸۳ به نام نماینده انحصاری شرکت ab lindec سوئد، کوشش خود را در زمینه فروش و بازاریابی محصولات آن شرکت در ایران و خاورمیانه آغاز نمود .

هم اکنون این شرکت با بیش از یک دهه کوشش پیاپی در زمینه کف سازی و اجرای بیش از ۵۰۰ پروژه در سالیان گذشته یکی از پیشرو ترین شرکت های کوشا در صنعت کف سازی کشور می باشد.

آخرین مقالات